PL Tiếng Việt

Goście honorowi festiwalu

Dang Tat Binh

Reżyser, producent filmowy, dyrektor wytwórni filmowej Hang Phim Truyen 1, jednej z najprężniejszych wytwórni filmowych w Wietnamie. Jest producentem filmów "Życie w strachu" oraz "Opowieść Pao" pokazywanych podczas festiwalu. Dan Tat Binh będzie naszym specjalnym gościem, reprezentującym wietnamski przemysł filmowy.


Stephane Gauger

38-letni Stephane Gauger urodził się w Sajgonie, ale wychowywał się w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Ukończył teatrologię i literaturę francuską, porzucił jednak teatr dla filmu. Pracował jako operator filmowy, jednocześnie pisał scenariusze, reżyserował krótkie filmy i dokumenty. "Sowa i wróbel" to jego debiut fabularny. Film został nakręcony w Sajgonie w 3 tygodnie. "Chciałem rzucić widza w wir tego miasta", mówi reżyser.


James Maxtone – Graham

Przez wiele lat związany z Nowym Jorkiem oraz Los Angeles gdzie pracował jako niezależny operator filmowy zarówno w branży rozrywkowej przy produkcji filmów komercyjnych oraz dla telewizji jak i przy wielu filmach dokumentalnych.

Pierwszy raz przyjechał do Wietnamu w 1990 r. kręcić film dokumentalny i od tego czasu realizuje tam wiele projektów, w tym film fabularny pt. „Trzy sezony”.

W ubiegłym roku przeprowadził się wraz z całą rodziną do Hanoi w związku ze stypendium przyznanym przez Fundację Fulbright i rozpoczął pracę nad projektem fotograficznym dotyczącym współczesnej kultury młodzieżowej w Wietnamie.

design: Studio Bakalie realizacja: Pracownia Pakamera animacje - OSTY studio ©2008 Fundacja Sztuki Arteria