!-->

Ostatni wywiad z Tiziano Terzanim na Włóczykiju

25 lutego, podczas Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży Włóczykij, odbędzie się pokaz filmu 'Anam, bezimienny. Ostatni wywiad z Tiziano Terzanim'. Wywiad ze światowej sławy dziennikarzem, pisarzem, podróżnikiem i wielbicielem Azji został przeprowadzony dwa miesiące przed śmiercią w jego domu w toskańskiej Orsignie. Terzani opowiada m.in. o swojej duchowej przemianie, o ostatniej podróży i kulisach powstania jego najważniejszej książki - 'Nic nie zdarza się przypadkiem'.

Anam_il_Senzanome

Chory na raka Terzani opowiada w filmie o kuracjach, jakim poddawał się w Ameryce, Indiach i Chinach, odkrywając dla siebie tamtejszą medycynę. Przypadkowe spotkanie ze starym mędrcem w Himalajach wyznaczyło koniec wędrówki w poszukiwaniu najważniejszego: harmonii ze światem i samym sobą.

Tiziano Terzani (1938 – 2004) od wczesnych lat 60. swoje życie związał z Azją. Studiował sinologię w USA, uczył się chińskiego, marząc o zamieszkaniu w Chinach, by zobaczyć maoizm na własne oczy. Przez lata był azjatyckim korespondentem niemieckiego 'Der Spiegel'. Mieszkał w Singapurze, Hongkongu, kilka lat spędził w Chinach kontynentalnych, skąd został wydalony bez prawa powrotu, w Japonii i Tajlandii oraz w Indiach. Stamtąd wyruszał do miejsc, w których rozgrywała się burzliwa azjatycka historia, tam próbował ją zrozumieć i tłumaczyć innym.

 

25 lutego, sobota, godz. 13:00

Gryfiński Dom Kultury, ul. Szczecińska 17

Program Włóczykija >

realizacja:
Pracownia Pakamera + prodiż
© 2009-2013 Fundacja Sztuki Arteria