!-->

33,3 albo cena strachu

seru2

W programie trzeciego dnia festiwalu, w piątek, znalazła się Noc grozy, której program to tajski thriller "Laddaland" oraz malezyjski horror "Seru". Bilety w cenie 33,3 zł zagwarantują dodatkowy dreszcz dla tych, którzy zdecydują się na przyjście na seans z osobą towarzyszącą, kupując w kasie jednocześnie dwie wejściówki.

"Laddaland" (2011) to historia rodziny, która wprowadzając się do luksusowego domu, rozpoczyna nowe i w zamyśle: szczęśliwe życie. Jednak okolica, w której zamieszkują okazuje się nawiedzona. Taki scenariusz doskonale znany jest każdemu kinowemu widzowi. Spodziewane duchy szybko pojawiają się na ekranie, jednak to nie one są w filmie Sukdapisita najważniejsze. “Laddaland”, w którym – jak trafnie zauważył magazyn “The Hollywood Reporter“: “Pobrzmiewają echa 'Lśnienia Stanley'a Kubricka” – to przede wszystkim opowieść o ambicji, potrzebie spełnienia oczekiwań i braku porozumienia. To one, splecione z codziennymi problemami związanymi z finansami i utratą pracy, powodują narastającą frustrację i napięcie, którego wybuch musi być tragiczny w skutkach. Film został obsypany nagrodami tajskiego przemysłu filmowego, w tym jako "najlepszy film roku".

Laddaland2

 

Z kolei “Seru” (2011) to produkcja autorstwa Woo Ming Jina, gwiazdy malezyskiego kina artystycznego i bohatera retrospektywy tegorocznych Pięciu Smaków, oraz Pierre'a Andre – popularnego aktora, reżysera, scenarzysty. Owocem współpracy tego niezwykłego tandemu jest horror typu slasher, nakręcony w konwencji mockumentu, w którym krytycy, nie bez przyczyny, odnaleźli inspirację hiszpańskim przebojem “Rec” z 2007 roku w reżyserii Jaume Balaguero i Paco Plazy. Film opowiada o losach ekipy pracującej nad horrorem, kręconym w odludnym zakątku dżungli. W pewnym momencie dwie członkinie zespołu ulegają atakom histerii, w wyniku których zmieniają się w krwiożercze morderczynie.

seru1


Noc grozy to pierwszy tematyczny nocny seans włączony w program tegorocznych Pięciu Smaków. W sobotę, 27 października, w Kinie Praha zaplanowana została Noc muai thai, w trakcie której wielbiciele kina sztuk walki będą mieli okazję obejrzeć dwie tajskie propozycje: "Czekoladę" oraz "Ong Bak 3".

Pełny kalendarz projekcji >

realizacja:
Pracownia Pakamera + prodiż
© 2009-2013 Fundacja Sztuki Arteria