!-->

Koreańska awangarda: Uhuhboo Project na jedynym koncercie w Polsce

Uhuhboo. Słowo, które po koreańsku znaczy tyle, co "rybak" bądź "ojciec ryb", a także człon nazwy jednego z najbardziej ekscentrycznych zespołów współczesnej koreańskiej sceny muzycznej.
Uhuhboo Project, znany ze współpracy z Park Chan-wookiem i Piną Bausch, zagra 26 listopada w TR Warszawa, w ramach programu muzycznego Pięciu Smaków.

UhUhBoo_


Uhuhboo Project to niecodzienne, wymykające się klasyfikacjom połączenie dźwięków, balansujące między estetyką punk-kabaretową i początkami koreańskiego popu. Muzyce towarzyszą trudne do rozszyfrowania, pełne metafor teksty, zaangażowane w sprawy społeczne i polityczne. Podczas swoich koncertów zespół sięga po liczne rozwiązania audio-wizualne tworząc w ten sposób niezapomniany, hipnotyzujący spektakl.

Od debiutu w 1994 roku, Uhuhboo wydało trzy albumy. Ich muzyka pojawiła się w wielu filmach, w tym w "Panu Zemście" i "Nocnym połowie" Park Chan-wooka. Po twórczość Koreańczyków sięgała także sama Pina Bausch, używając jej w spektaklach "Fur die Kinder von Gestern" i "Rough Cut".
"Muzyka Uhuhboo Project jest po prostu zniewalająca" – mówiła o Uhuhboo artystka.

UhUhBoo
Baik Hyun-jin


Wokalista i założyciel Uhuhboo, Baik Hyun-jin, jest artystą związanym z kultową galerią Arario z Seulu. W stolicy Korei ukończył też rzeźbę na Akademii Sztuk Pięknych. Jego prace można było oglądać w galeriach w Chinach, Wielkiej Brytanii czy we Włoszech. Baik, jako artysta wszechstronny, zajmuje się również filmem, teatrem tańca, poezją i solowymi projektami muzycznymi.


Koncert: 26 listopada, wtorek, TR Warszawa, ul. Marszałkowska 8
Bilety w przedsprzedaży od 1 września.


Więcej informacji wkrótce.realizacja:
Pracownia Pakamera + prodiż
© 2009-2013 Fundacja Sztuki Arteria