!-->

Ruszyła rekrutacja do People's Jury

Rozpoczęła się rekrutacja do grona jurorów tegorocznej edycji festiwalu. Czekamy na zgłoszenia koneserów kina azjatyckiego, amatorsko lub półprofesjonalnie eksplorujących twórczość pochodzącą z tych rejonów i pragnących rozwijać swoją pasję. Termin nadsyłania wypełnionych formularzy zgłoszeniowych to poniedziałek, 9 września.

jury2013
Spotkanie jurorskie podczas 6. edycji

Siódma edycja Pięciu Smaków będzie drugą, podczas której sekcja Nowe Kino Azji będzie konkursową częścią programu, ocenianą przez People's Jury. Idea projektu jest prosta: 13 pasjonatów kina azjatyckiego spotka się podczas festiwalu w Warszawie, by wspólnie obejrzeć konkursowe filmy i spośród nich wyłonić zwycięzcę.

People's Jury wykracza jednak poza standardowy schemat projekcji filmów konkursowych i obrad jurorskich. Członkowie jury wezmą udział w cyklu warsztatów, poprowadzonych przez dziennikarzy i krytyków filmowych, co pomoże im poszerzyć wiedzę i umiejętności filmoznawcze oraz redakcyjne.

Formuła sprawdzona w ubiegłym roku zostanie powtórzona podczas siódmej edycji. Jurorzy będą przygotowywać krótkie recenzje filmowe i relacje z festiwalu, które publikowane będą na stronie Pięciu Smaków oraz patrona medialnego i partnera projektu - portalu Stopklatka.pl. Teksty powstałe w ramach People's Jury 2012 można znaleźć tu. Codzienne spotkania warsztatowo-redakcyjne uzupełnią debaty ze znawcami kina azjatyckiego, dziennikarzami i pasjonatami kultur Azji.

Opiekę merytoryczną nad pracą People's Jury po raz drugi obejmie Edyta Jarząb, filmoznawczyni publikująca w mediach drukowanych i elektronicznych ("FILM", "Dziennik Gazeta Prawna", "Magazyn Stowarzyszenia Filmowców Polskich", Portalfilmowy.pl). Współtworzyła redakcję elektronicznego magazynu Portalfilmowy.pl od początku jego powstawania. Współpracowała również z mediami międzynarodowymi: "The Hollywood Reporter", "Dazed & Confused". Pisze scenariusze filmowe i realizuje krótkie formy dokumentalne.

Aby zostać jurorem wystarczy napisać dwa krótkie teksty (maksymalnie 800 znaków każdy) na temat wybranych przez siebie scen z dowolnych filmów azjatyckich. Zgłoszenia, tylko w postaci wypełnionych formularzy, przyjmowane są do 9 września na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Konkurs jest skierowany wyłącznie do amatorów i półprofesjonalistów - w tym blogerów, studentów kierunków filmoznawczych i kulturoznawczych. Koszty transportu oraz zakwaterowania jurorów spoza Warszawy pokryje organizator Festiwalu Filmowego Pięć Smaków, Fundacja Sztuki Arteria.

Pobierz formularz zgłoszeniowy >

Regulamin People's Jury 2013

Formularz zgłoszeniowy dla jurorów z 2012 roku

 

juryiDain
Spotkanie jurorów z reżyserem Dainem Saidem podczas 6. edycji

realizacja:
Pracownia Pakamera + prodiż
© 2009-2013 Fundacja Sztuki Arteria