!-->

Pięć Smaków Migruje - konkurs na replikę festiwalu

4 listopada 2013 roku rozpocznie się 7. Festiwal Filmowy Pięć Smaków. W tym roku, oprócz głównej edycji w Warszawie, odbędą się repliki festiwalu w małych miastach - tam, gdzie rzadko docierają ciekawe wydarzenia filmowe, a lokalne kina aktywnie animują przestrzeń kulturalną. Ogłaszamy konkurs na udział w projekcie PIĘĆ SMAKÓW MIGRUJE, skierowany do takich właśnie małych ośrodków kultury.


migruje

 

 

REPLIKA

Ideą festiwalu jest promocja wiedzy o Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej. W trakcie warszawskiej edycji projekcje filmowe i wydarzenia towarzyszące służą budowaniu twórczej atmosfery i przestrzeni do dyskusji. Mają one pełnić również rolę edukacyjną.

Aby projekt przekroczył granice Warszawy organizowane są repliki festiwalu. W poprzednich latach odbywały się m.in. we Wrocławiu i Krakowie. W tym roku celem jest współpraca także z mniejszymi ośrodkami, które często znajdują się poza zasięgiem rozpoznawalnych, ale i silnie sprofilowanych wydarzeń filmowych i kulturalnych.

Projekt PIĘĆ SMAKÓW MIGRUJE zmierza do stworzenia lokalnych odsłon festiwalu - w 2013 roku jednej lub dwóch. Idea projektu zakłada nie tylko prezentację 7 filmów pełnometrażowych i dwóch zestawów filmów krótkometrażowych wybranych z programu warszawskiej edycji wydarzenia, ale również uzupełnienie ich o oryginalny kontekst lokalny - akcje towarzyszące, zaproponowane przez zgłaszające się do konkursu kina. Mogą one przyjąć różne formy: pokazu slajdów, spotkań z podróżnikami lub przedstawicielami lokalnych społeczności azjatyckich, warsztatów, happeningów itp. Najważniejsze jest to, by wydarzenie skłaniało do integracji różnych kulturowo, a żyjących obok siebie społeczności i poszerzania horyzontów; by angażowało lokalną publiczność i miało oryginalny charakter.


INFORMACJE DLA KIN

PIĘĆ SMAKÓW OFERUJE:

  • 7 filmów pełnometrażowych i 2 zestawy filmów krótkometrażowych, ściągniętych z Azji na pojedyncze pokazy, reprezentujących ofertę programową 7. Festiwalu Filmowego Pięć Smaków;
  • wszystkie filmy dostępne w najlepszej jakości - taśmy 35mm lub DCP (jeśli kino dysponuje już odtwarzaczem);
  • pokrycie wszelkich opłat licencyjnych i kosztów transportu kopii do kin;
  • zsynchronizowane polskie listy dialogowe;
  • wsparcie w koordynacji i promocji wydarzenia;
  • umieszczenie informacji o datach i miejscu replik na plakatach i wszelkich ogólnopolskich materiałach

OCZEKIWANIA WOBEC UCZESTNIKÓW KONKURSU:

  • przedstawienie własnej koncepcji wydarzeń towarzyszących projekcjom filmowym - replika festiwalu nie powinna być sztampową prezentacją okrojonego programu głównego, a wydarzeniem odnoszącym się do lokalnego kontekstu i społeczności;
  • przedstawienie planu lokalnej promocji repliki;
  • zorganizowanie projekcji wraz z przedstawionym programem wydarzeń towarzyszących, w tym zapewnienie we własnym zakresie technicznego zaplecza umożliwiającego wyświetlanie napisów.

Seanse filmów pełnometrażowych muszą być biletowane. Kino może również starać się niezależnie o dodatkowe dotacje. Wszelkie pozyskane w ten sposób przychody muszą być jednak przeznaczone na organizację wydarzenia - nie może ono przynieść zysku, musi mieć charakter non-profit.


W PROGRAMIE

Program repliki obejmie przede wszystkim tytuły prezentowane w cyklu Nowe Kino Azji - a więc premierowe pokazy nowych filmów azjatyckich.
Wśród nich będzie głośny debiut Liny Yang "Wilgotne sny" (Longing for the Rain, Chiny/Hongkong 2012), obrazujący patriarchalne stosunki w społeczeństwie współczesnych Chin.

longing_450

Sri Lankę reprezentuje "Z tobą, bez ciebie" (With You, Without You, 2012) Prasanny Vithanage. Film to inspirowana opowiadaniem Dostojewskiego historia trudnego uczucia łączącego Tamilkę i buddystę w powojennej Sri Lance.

Z_toba_bez_ciebie


W programie znajdą się także 2 zestawy filmów krótkometrażowych młodych twórców z Hongkongu, uczestników projektu Fresh Wave.

Program filmowy festiwalu, w tym także repliki, na etapie trwania konkursu ma jeszcze charakter poufny i nie ogłaszamy go jeszcze publicznie. W związku z tym uczestnicy konkursu mogą zapoznać się z nim po bezpośrednim kontakcie z organizatorem pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Pełny program filmowy repliki zostanie ogłoszony publicznie we wrześniu.

 

Prosimy zapoznać się z pełnym regulaminem konkursu >

 

Regulamin konkursu w PDF >

Pobierz formularz zgłoszeniowy >

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 2 września 2013.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 9 września 2013.

 

Instrukcja obsługi napisów >

 

Wszelkie pytania i uwagi prosimy kierować na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

realizacja:
Pracownia Pakamera + prodiż
© 2009-2013 Fundacja Sztuki Arteria