!-->

Nowe Kino Azji

Stała sekcja Pięciu Smaków obejmująca najnowsze azjatyckie produkcje. Jej program opiera się głównie na najnowszych tytułach z Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej, będąc szerokim i różnorodnym portretem rejonu, którego granice na północy wyznacza Japonia i Korea Południowa, dalej obejmuje Tajwan, Hongkong, Tajlandię, Wietnam, Kambodżę, Filipiny, Malezję, Singapur i kończy się Indonezją na południu.
Po raz pierwszy w historii Pięciu Smaków, w programie siódmej edycji znalazł się także filmowy akcent z Azji Południowej.

Filmy sekcji biorą udział w konkursie na najlepszy film festiwalu i są oceniane przez powołoane w drodze konkursu People’s Jury. Idea jury jest prosta: 13 pasjonatów kina azjatyckiego spotka się podczas festiwalu w Warszawie, by wspólnie obejrzeć konkursowe filmy i spośród nich wyłonić zwycięzcę.
Na zgłoszenia czekamy do 9 września.

Jednym z tytułów włączonych w tegoroczne Nowe Kino Azji jest "Poor Folk" (2013), najnowszy obraz Midiego Z. Twórca znany jest widzom szóstej edycji festiwalu: jego debiutancki "Powrót do Birmy" prezentowany był w sekcji Wolność w Azji.
Podobnie jak w swoim pierwszym filmie, reżyser skupia się na aktualnych tematach społecznych i politycznych regionu. Bohaterowie są birmańskimi nielegalnymi imigrantami w Tajlandii, a ich głównym zajęciem jest przemyt narkotyków i handel ludźmi. Midi Z ze swoją produkcją odwiedził już festiwale w Pusan, Bombaju, Rotterdamie i Vancouver.

Poor_Folk
Poor Folk, reż. Midi Z


Więcej informacji wkrótce.

realizacja:
Pracownia Pakamera + prodiż
© 2009-2013 Fundacja Sztuki Arteria