!-->

Wybieramy 13 zabójców do People's Jury!

13AssasinsCast

Zapraszamy wszystkich kinomanów do udziału w konkursie o miejsce wśród jurorów tegorocznej edycji Pięciu Smaków. Jeżeli pasjonuje Cię azjatyckie kino, lubisz o nim dyskutować i chcesz spędzić tydzień w gronie ludzi dzielących Twoją pasję - zasiądź w People's Jury! Na zgłoszenia czekamy do 9 września.

Podczas tegorocznej edycji Pięciu Smaków, która odbędzie się od 24 do 30 października, po raz pierwszy w historii festiwalu, filmy sekcji Nowe Kino Azji będą walczyć o nagrody. Zwycięzców wybierze People's Jury. Idea jest prosta: 13 pasjonatów kina azjatyckiego spotka się podczas festiwalu w Warszawie, by wspólnie obejrzeć konkursowe filmy i wyłonić z nich najlepszy tytuł.

W chwilach wolnych od jurorskich obowiązków, na członków People's Jury czeka cykl warsztatów, poprowadzonych przez dziennikarzy i krytyków filmowych, które pomogą im poszerzyć wiedzę i umiejętności filmoznawcze oraz redakcyjne. Pod okiem profesjonalistek: Iwony Cegiełkówny z miesięcznika "Kino" oraz Edyty Jarząb, redaktorki portalfilmowy.pl, jurorzy będą przygotowywać także krótkie recenzje filmowe i relacje z festiwalu, które następnie będą publikowane na stronie Pięciu Smaków oraz w wybranych mediach patronackich. Codzienne spotkania warsztatowo-redakcyjne uzupełnią debaty ze znawcami kina azjatyckiego, dziennikarzami, pasjonatami kultur Azji.

Aby zostać jurorem wystarczy napisać dwa krótkie teksty (maksymalnie 800 znaków każdy) na temat wybranych przez siebie scen z dowolnych filmów azjatyckich. Zgłoszenia, tylko w postaci wypełnionych formularzy, przyjmowane będą do 9 września na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Do konkursu zapraszamy zafascynowanych kinem azjatyckim i krytyką filmową amatorów i półprofesjonalistów - także blogerów, studentów kierunków filmoznawczych i kulturoznawczych.

Koszty transportu oraz zakwaterowania jurorów spoza Warszawy pokryje organizator Festiwalu Filmowego Pięć Smaków, Fundacja Sztuki Arteria.

Pobierz formularz zgłoszeniowy >

Zapoznaj się z regulaminem People's Jury >

 

Kontakt, dodatkowe informacje: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Newsletter

bądź na bieżąco, dołącz do nas!
projekty filmowe, kulturalne
projekty edukacyjne
realizacja:
Pracownia Pakamera + prodiż
© 2009-2013 Fundacja Sztuki Arteria